O mne

Rozvíjam talenty ľudí, aby samých seba lepšie spoznali a využili svoj potenciál. Zároveň sa z ich práce stane hobby a nájdu rovnováhu s osobným životom.

Som šťastný človek, pretože sa mi podarilo dosiahnuť rovnováhu vo všetkých oblastiach života.

V roku 1999 som zmaturoval na SPŠ Elektrotechnickej v Košiciach a pokračoval na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, odbor Automatizácia a robotika. Hneď v prvom semestri som spoznal Eriku, moju lásku na prvý pohľad.

Ešte pred štátnicami v roku 2005 som začal v Partners Group SK, ktorý mi poskytuje mimoriadne širokú škálu realizácie, vzdelania a rozvoja, preto som nemal potrebu riešiť iné pracovné príležitosti. Dnes tu pôsobím ako Senior Manager.

Moja hlavná činnosť a zároveň hobby je vedenie a rozvoj ľudí, aby sa stali skvelými. Zároveň do tímu vyberám nových spolupracovníkov so správnymi hodnotami a so záujmom o sebapoznanie, osobnostný, finančný a kariérny rast. Klientom pomáhame ku kvalitnejšiemu životu vďaka profesionálnemu finančnému plánovaniu, ktoré im pomáha bohatnúť rýchlejšie.

Som konzultant podľa metodiky StrengthsFinder 2.0 – Gallup, aby som pri práci s ľuďmi vychádzal z 50 ročného vedeckého výskumu a pristupoval k ľuďom s ohľadom na ich jedinečnosť. Moje dominantné talenty sú vzťahy, individuálny prístup, tvorca nápadov a stratég.

S manželkou Erikou rozvíjame náš vzťah od roku 1999 a zodpovedne vychovávame troch úžasných synov, ktorým poskytujeme priestor byť samými sebou a nasledovať svoje srdce, aby boli šťastní nielen v detstve, ale aj v živote.

Pracujem aj na úrovni svojho podvedomia, ktoré riadi náš život. Tam sa skrýva nekonečný ľudský potenciál. 

„Robiť to, čo si študoval alebo robil doteraz nie je tak dôležité ako robiť to, čo ťa privedie k tvojim snom.“

Môj kariérny príbeh

Po maturite na SPŠ Elektrotechnickej v Košiciach som šiel na Fakultu elektrotechniky a informatiky STU do Bratislavy. Vysoká škola a hlavné mesto mi dávali nádej na lepšie pracovné príležitosti a zabezpečenie si svojej budúcnosti.

K sociálnemu štipendiu som si privyrábal brigádami a na jednej z nich ma koncom štúdia oslovil Marián, príjemný mladý pán, ohľadom životnej príležitosti vo finančnej oblasti. Rýchlo som zaujal odmietavý postoj, pretože finančný svet, podnikanie, obchod či služba boli pre mňa neznáme pojmy. On sa však zaujímal iba o predstavu mojej budúcnosti a to ma zaujalo. 

Na pár stretnutiach sme presne špecifikovali moje túžby o úspešnej kariére, uznaní, osobnostnom raste, flexibilite, slušnom príjme pre zabezpečenie budúcej rodiny, manželstvo s Erikou, tri deti, dostatok času pre osobný život a mnoho ďalšieho.

Opýtal sa ma, koho vo svojom okolí poznám, kto žije podľa svojich predstáv. Po prvý raz som analyzoval život pracujúcich ľudí, teda moje okolie a rodinu. Uvedomil som si, že nepoznám nikoho, kto by žil svoje sny alebo k nim smeroval. Buď mali úspešnú kariéru na úkor osobného života či zdravia alebo viedli stereotypný, často nudný život pri nízkom životnom štandarde. Marián mi na to povedal: „Robiť to, čo si študoval alebo robil doteraz nie je tak dôležité ako robiť to, čo ťa privedie k tvojim snom.“

Táto myšlienka mi zmenila pohľad na prácu a definitívne prelomila strach začať v úplne neznámej oblasti.
Vďaka špičkovému vzdelávaniu a pomoci manažérov a riaditeľov som sa naučil všetko potrebné a rozbehol kariéru v Partners Group SK.

Nebolo to jednoduché, ani okolie nechápalo zmenu môjho smerovania ale moje túžby ma hnali rýchlo vpred. Uvedomil som si, že rok praxe dá do života oveľa viac ako celá vysoká škola a pre úspešný život nemá taký význam ako som jej pôvodne prikladal.

Úspešná kariéra ma tak pohltila, že som nevnímal ostatné oblasti života. Vyhorel som a zažil vážnu krízu. Zosypal sa mi svet, ktorý som budoval.

Neskôr som však pochopil, že práve toto bola najlepšia škola života. Vďaka tomu som začal vnímať veci, o ktorých som ani netušil. Úplne sa zmenili moje hodnoty a dnes by som nemohol žiť tak naplnený život, pokiaľ by som touto skúškou neprešiel.

V súčasnosti vediem 30 členný tím úžasných spolupracovníkov a pomáham im napĺňať ich predstavy o svojom naplnení života. Najviac ma teší, že naše úspechy sú závislé od finančných úspechov 2500 klientskych rodín, ktorým pomáhame rýchlejšie bohatnúť a teda pomáhame im ku kvalitnejšiemu životu.

S Erikou som sa zosobášil a máme aj troch úžasných synov, ktorým venujeme dostatok času a naplno si užívame rodinný život, o ktorom sme vždy snívali. Bohaté skúsenosti z práce s ľuďmi mi výrazne pomáhajú správne vychovávať a rozvíjať naše deti ako aj manželský vzťah.

Na deň, kedy mám v pláne pracovať sa teším rovnako ako na deň či prázdniny, ktoré som si vyhradil pre rodinou. Dnes ma až desí predstava o živote mojich spolužiakov (česť výnimkám 🙂 ) v klasickom zamestnaní, ak by som sa držal iba oblasti, ktorú som vyštudoval.

Firemné cesty

Firemné cesty po celom svete a Alpské lyžiarske strediská nám poskytujú priestor na výmenu skúseností s najlepšími spomedzi 1300 spolupracovníkov. Zároveň sme tak s manželkou spoznali pekný kus sveta.

Jamaica
Paríž
Londýn
Mexiko
Family Day

Ocenenia a povýšenia

V uvoľnenej atmosfére oceňujeme najlepších v rôznych kategóriách a povyšujeme tých, ktorí splnili presne dané kritériá kariérneho postupu.

Semináre a diskusie

Semináre a diskusie s úspešnými športovcami ako Ján Filc, Dominika Cibulková, bratia Hochsornerovci a Škantárovci, Miro Šatan, Tomi Kid Kovács a pod. nás inšpirujú, pretože princípy úspechu sú aj u nás rovnaké.

Teambuildingy

Vďaka teambuildingom sa zabávame a lepšie spoznávame, navštevujeme krásy Slovenska i mimo.

Rodina

Je pre mňa na prvom mieste.

Kontakt

Telefón

0903 953 588

Email

miso.nagy@gmail.com

Michal.Nagy.Sebarozvoj

Novinky emailom

Zaujali Ťa tieto informácie? Zapíš sa do Newslettra!

Bol si úspešne prihlásený!